عیب یابی و تعمیرات Transporter Unit دستگاه کپی شارپ

عیب یابی و تعمیرات Transporter Unit دستگاه کپی شارپ

واحد عیب یابی و تعمیرات transporter unit دستگاه کپی

شما کاربران گرامی می توانید از طریق تماس با ماشین های اداری فردنگار و صحبت با کارشناسان ما در واحد عیب یابی وتعمیرات transporter unit دستگاه کپی، از اقدامات مـورد نیاز جهت تعمیر این بخش از دستگاه خـود مطلـع گردید.

در صورتی که اشکال پیش آمده در دستگاه جدی باشد، می توانید از خدمات سرویس در محل مرکز ماشین های اداری فردنگار جهت عیب یابی و تعمیرات transporter unit دستگاه کپی خود استفاده نمایید.

ترانسفر دستگاه کپی چیست؟

برای تشخیص این مسئله که آیا اشکال پیش آمده در دستگاه کپی مرتبط با بخش ترانسفر است یا خیر بهتر است با اجزا این قطعه و عملکرد آن بیشتر آشنا شویم. نام دیگر transporter unit، جدا کننده یا انتقال دهنده شارژر است و در نقشه ها  با حروف اختصاری SC , TC از آن یاد می شود.

وظیفه Trasnporter Unit

ترانسفر وظیفه انتقال تونر از روی سطح درام بر روی کاغذ را برعهده دارد. یونیت ترانسفر مانند یونیت شارژر ولتاژ مورد نیازش را از بردهای ولتاژ تامین می کند با این تفاوت که بار الکتریکی یونیت ترانسفر حدود ۲٫۵ برابر یونیت شارژر و عکس آن یعنی منفی می باشد.

در دو سر یونیت شارژر دو قطعه پلاستیکی وجـود دارد که بین این دو قطعه، دو صفحه فلـزی قـرار گرفته است. درون شکاف هر کدام از این دو صفحه فلزی، یک سیم کرونا قرار دارد. این دو سیم کرونا هر کدام وظیفه ی خاصی را دارند.

یکی از آن ها وظیفه انتقال تونر بر روی کاغذ را دارد. سیم دیگر وظیفه خنثی کردن بارهای اضافی درام را برعهده دارد. در واقع پس از انجام یک عملیات کپی، مقداری بار اندک و اضافی بر سطح درام باقی می ماند.

این بار اندک، کمی تونر را به خود جذب و از درام جدا می کند. هنگامی که کاغذ به زیر درام برسد، ترانسفر اقدام به انتقال تونر از روی سطح درام بر کاغذ می کند. در واقع کاغذ، میان این دو قطعه می رسد و چون ترانسفر، ولتاژی حدود چندین کیلو ولت منفی دارد، تونر از روی سطح درام جداشده و به سوی ترانسفر حرکت می نماید.

در این میان چون کاغذ حایل بین درام و ترانسفر می باشد تونر بر روی کاغذ که روی ترانسفر قرار گرفته است، می چسبد و در این هنگام تصویر بر روی کاغذ تشکیل می شود.

اگر در برگ چاپ شده توسط دستگاه کپی شارپ خط های سفید یا مشکی مشاهده کردید این احتمال وجود دارد که اشکال از شارژ ترانسفر دستگاه شما باشد. البته بهتر است، جهت اطمینان از این موضوع، دستگاه توسط کارشناسان عیب یابی و تعمیرات transporter unit دستگاه کپی مورد بررسی قرار گیرد.

اقدامات لازم جهت عیب یابی Transporter Unit

  1. دستگاه را با استفاده از دکمه خاموش کنید.
  2. سینی دستی و کاور سمت راست را باز کنید.
  3. دستگیره سینی ۱ را بگیرید و به آرامی سینی را به سمت خارج بکشید.
  4. تمیز کننده شارژ را از داخل سینی ۱ بردارید.
  5. تمیز کننده شارژ را بر روی شارژ ترانسفر قرار دهید و به آرامی در جهت نشان داده شده در شکل ۲ یا ۳ حرکت دهید.
  6. اگر کاور فلزی روی شارژ ترانسفر به تونر آغشته شده است ، آن را با یک پارچه نرم تمیز کنید.
  7. تمیز کننده شارژ را در جای خود قرار دهید.
  8. سینی درب بغل دستگاه را ببندید.
  9. دستگاه را با استفاده از دکمه روشن کنید.

 

اجزای transporter unit دستگاه کپی

در بخش زیر اجزای transporter unit یک دستگاه کپی، تیتروار ذکر گردیده است. خدمات مرتبط با عیب یابی و تعمیرات transporter unit دستگاه کپـی و سـایر اجـزای مرتبـط با آن که در بخـش زیـر ذکـر گـردیده است با حضـور در مرکـز ماشین های اداری فردنگار قابل دریافت است.

TC transport guide, Charger wire, Spring M, Screw (m3x6), TC fixing plate, TC holder cover R, TC holder R, TC spring, TC holder cover F, TC Holder F, TC case, TC paper guide, TC sheet, TC joint Guide, TC PG lower spacer, TC case unit

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید