بلید پرینتر شارپ

بلید پرینتر شارپ

بلید پرینتر شارپ یک قطعه سخت افزاری در پرینتر است. بلید در چاپگرهای لیزری یکی از قطعات کارتریج محسوب می شود که در تماس با درام بوده و نقش مهمی در کیفیت چاپ ایفا می کند. تفاوت داکتر بلید پرینتر شارپ و بلید در ظاهر مربوط به نازک‌ تر بودن داکتر بلید نسبت به بلید است.

هر دو از قطعات سخت افزاری مهم پرینتر شارپ هستند. در مسئولیت هایی که بر عهده دارند، شباهت ها و تفاوت هایی وجود دارد. جنس بلید و داکتر بلید از لاستیک است و ظاهری شفاف دارند که به یک قطعه فلزی متصل هستند و طول آن‌ها چندین برابر قطرشان است.

تعمیر بلید پرینتر شارپ

لبه لاستیکی بلید بسیار حساس است و اگر خراش بردارد یا به هر علتی تغییر شکل دهد، کیفیت چاپ افت می کند. بلید ممکن است بشکند یا بر اثر استفاده زیاد خاصیت خود را از دست بدهد. بلید پرینتر شارپ هم قابلیت تعمیر دارد و هم تعویض. اینکه کدام گزینه برای دستگاه شما مناسب تر است، تشخیص یک تعمیر کار ماهر و مجرب خواهد بود. تعویض بلید پرینتر شارپ یک راه کار کاربردی است.

تعمیرکاران در واحد تخصصی تعمیر پرینتر تمام تلاش خود را برای تعمیر بلید پرینتر شارپ می کنند و تنها در صوتی که تعمیر کارساز نباشد، به سراغ تعویض می روند. آنها با استفاده از قطعه یک اورجینال بازگشت سلامت دستگاه را تضمین کنند. بدیهی است که جایگزین کردن نمونه بی کیفیت با قطعه آسیب دیده، می تواند بر سایر قسمت های پرینتر نیز تاثیر منفی بگذارد. تسلط کامل  و مهارت کافی در زمینه تعویض بلید پرینتر شارپ ، ضامن کیفیت بالای عملیات تعویض است.

کارایی بلید پرینتر شارپ

بلید به عنوان یک قطعه سخت افزاری در پرینتر شارپ، در حقیقت یک لاستیک الکتریکی خنثی است که در انتهای کار پرینتر، تونر اضافه را از سطح درام تمیز می‌کند تا در سایر مراحل چاپ، تونر اضافه روی سطح کاغذ نریزد. به رغم اینکه قسمت اصلی بلید از پلاستیک نسبتا نرم ساخته شده، اما از لحاظ الکتروستاتیک خنثی بوده و صرفا درام را تمیز می کند.

بلید پرینتر شارپ، یک تیغه نیز دارد که حجم تونر را کنترل می کند تا تونر به  مقدار مشخص و حساب‌شده‌ ای  به مگنت برسد. تونر های اضافی به مخزن های خاصی در کارتریج متصل هستند؛ این مخزن باید به طور پیوسته و در فواصل زمانی مشخص باز و تخلیه شود. تا اختلالی در روند کاری پرینتر شارپ ایجاد نشود تونرهای اضافه ای که توسط بلید جمع آوری می شود در قسمتی با عنوان مخزن ضایعات کارتریج جمع آوری می شود.

نکته مهم : هنگامی که بلید تعویض می شود، حتما لبه آن را به مقدار کمی پودر بچه آغشته کنید تا در تماس با درام به اصطلاح قفل نکند؛ همچنین بهتر است موقع تمیز کردن بلید از محلولی استفاده نشود.

تعمیر پرینتر شارپ

پرینتر یکی از محصولات کمپانی شارپ در حوزه ماشین های اداری و دفتری است. این دستگاه نه تنها به سرویس ها دوره ای و مواد مصرفی مرغوب نیاز دارد، بلکه به دلیل استفاده طولانی مدت و مداوم همیشه در معرض آسیب ها و اختلالاتی شایع است.

در واحد اختصاصی تعمیرات پرینتر شارپ هر یک از ایرادات این دستگاه را با استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته ریشه یابی و برطرف می سازیم. این واحد معتبر به آرشیوی از قطعات جانبی اصل و اورجینال نیز دسترسی دارد که روند تعویض قطعه را نیز سهل و ساده و ایمن می کند. تماس بگیرید و لذت یک تعیر خوب را تجربه کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید